Blog de ten1km

taki sam

W populacji zawsze była grupa ludzi, którzy wyznawali spiskową teorię dziejów. A to Żydzi, a to Masoni, a to Lewacy, a to wielkie korporacje, a teraz uchodźcy. To ludzie o zaburzonej osobowości, upatrujący odpowiedzialności za własne niepowodzenia w tym, że jakaś wszechmocna i tajna organizacja stoi na przeszkodzie temu, aby im się powiodło. Dopóki Kościół i prezes będą taką postawę wspierać dialog nie ma po prostu szans.

cytat

ak pisał Gombrowicz w "Dzienniku" cytując "bardzo wielkiego pisarza" (w domyśle chyba L. Borgrsa): "To piękna, mądra myśl! Ale nie nowa!" Z pamięci cytuję.

taki sam

Tuskolandia może egzystować bez konstytucji jako Generalna Gubernia Ryśka, Mira i Zbysia. Miro jako świetny i kompetentny minister Tuskolandii będzie zeznawał w chwilach dobrego samopoczucia, które zapewni mu Staś bardzo dowcipnymi felietonami. Od czasu do czasu prominenci tego folwarku europejskiego będą się modlili na cmentarzu w intencji odzyskania poczucia humoru tegoż felietonisty. Ich prawdomówność , szczerość i bezkompromisowość, powszechnie znane mieszkańcom Generalnej Gubernii będą skrywane przed inteligencją bystrego felietonisty.

Conteúdo sindicalizado